Přeskočit na obsah
Wiawis je celosvětově uznávaná špička ve výrobě karbonových sportovních a loveckých luků, špičkových bikrosových i jízdních kol. Wiawis vyvinul vlastní extrémně pevné a kvalitní technologiie karbonových dílů, spojů a pomocí nanotechnologií vlastní karbonový materiál. Seznamte se s technologií nejlepších bikrosových kol světa.
Technologie nanografenu.

Umožňuje maximální využití vlastností karbonu díky využití krystalové nanotechnologie. Grafen, materiál který získal Nobelovu cenu, je nejjednodušší a nejtenčí materiál, jaký kdy lidstvo vyrobilo. Je lehčí než dřevo a silnější než diamanty. 

Nejmodernější grafen s dvourozměrnou strukturou, ve které jsou atomy uhlíku uspořádány v rovině, má elektrickou vodivost 100krát větší než měď a je 200krát silnější než ocel.

Klíčové vlastnosti grafenu:

1. Pevnost – Má pevnost v tahu 200krát vyšší než ocel při 1020 Gpa a je asi dvakrát tak silnější než diamant s tvrdostí 10. 

2. Flexibilita – Uhlíkové atomy jsou uspořádány do 6-ti úhelníkové struktury, kterou lze ohnout nebo překroutit, vydrží extrémní ohyb a přesto zůstávají vlastnosti materiálu nezměněny. 

3. Stabilita – vysoká pevnost, houževnatost a chemická stabilita a UV odolnost.